Mazak 100. yılını kutluyor

Yamazaki Mazak, 2019 yılında takım tezgahı endüstrisinde 100. yılını kutlayacak. Bu dönüm noktası kutlamalarının bir parçası olarak web sitesinde bu özel bölümü oluşturduk. Mazak'ın tarihiyle ilgileniyorsanız şirketin nasıl dünyada lider bir CNC makina üreticisi haline geldiğiyle ilgili kapsamlı bilgiler içeren bu bölüm sizin için mükemmel bir bilgi kaynağı olabilir.  Yamazaki Mazak, 100 yıl içinde geniş bir takım tezgahı yelpazesi geliştirmiş ve yeniliklerin gücünden faydalanmıştır. Müşterilerimiz ve takım tezgahı kullanıcılarımız için daha fazla değer yaratarak üretim sektörünün parlak geleceğine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Önümüzdeki 100 yılı heyecanla bekliyoruz.

Önümüzdeki 100 yılı heyecanla bekliyoruz

Üreticilerin her gün kullandığı son teknoloji ile donatılmış Mazak iSMART Factory™'nin üretim ortamındayken Sadakichi Yamazaki'nin, neredeyse bir asır önce Yamazaki Machinery şirketini saz hasır dokuma makinalarına odaklanan bir şirket olarak kurduğunu hatırlayamayabilirsiniz. Şirket, 10 yıl içinde ilk takım tezgahlarını üretmeye başlamış ve çok kısa bir süre sonra da günümüzde bile yenilik ve kalite ile eş anlamlı olarak kullanılan markayı resmi olarak yaratmıştır. Yamazaki Mazak'ın 100. yıl dönümünde geçmişe odaklanabiliriz. Nihayetinde 5 eksenli işleme merkezi, Çoklu Görev ve Hibrit makinaları gibi çığır açıcı çözümlerle endüstride defalarca devrim yarattık. İnsanlar turuncu logomuzu gördüğünde en kaliteli üretim teknolojisiyle karşı karşıya olduklarını bilir. Bu durum, 100 yıllık başarının sonucudur. Ancak şirket olarak geçmişe yönelmek yerine önümüzdeki yüz yıla ve birlikte inşa ettiğimiz geleceğimize odaklanmayı tercih ediyoruz.

Bugün Mazak SmartBox ve Mazak iSMART Factory gibi devrim niteliğindeki ürünlerle endüstriye öncülük ediyoruz. SMOOTH TEKNOLOJİMİZ, SMOOTH Monitor AX ve SMOOTH PMC gibi ürünlerle gelişmiş üretim teknolojisini imalat atölyelerine taşırken takım tezgahı serilerimiz, sürtünme karıştırma kaynağı ve çoklu lazer metal bırakımı gibi gelişmiş üretim teknolojilerini kapsayacak şekilde genişletilmiştir.  Ayrıca otomasyon çözümlerimiz, verimliliği önemli ölçüde artırmanın yanı sıra Avrupa ve dünya genelindeki üreticiler için boşta geçen kesim dışı süreyi azaltmıştır. Üretimin geleceğinde bizleri neler bekliyor? Her yeni makinayla dünyayı nasıl değiştiriyoruz? Başarımızı sürdürürken bu soruların cevabını birlikte bulmak için sabırsızlanıyoruz.