Avrupa'daki Üretim

Küresel Standartlar - Yerel Üretim

Yamazaki'nin müşterilerin yerel olarak desteklenmesi ilkesine sadık kalarak, İngiltere'nin Worcester kentinde bulunan Mazak'ın Avrupa Üretim tesisi 1987 Haziran'ında açılmıştır ve açıldığı andan itibaren Avrupa'daki en gelişmiş takım tezgahı üretim tesisi olarak tanınmıştır. Fabrika o günden bu yana üç kez genişlemiştir ve şu anda 29.000m2 alanda hizmet vermektedir.

Bu fabrika eksiksiz bir takım tezgahı üretim tesisidir. Mazak iş millerini, taretleri, takım magazinlerini yapmak için kullanılan parçaları da işler, hatta Mazak kendi sac kapaklarını da üretir. Tüm Mazak üretim tesislerinde olduğu gibi en sıkı pratik uygulamalar ve Kaizen programları sürekli iyileştirmeyi sağlar.

Tüm Avrupa pazarlarına hizmet sunduğundan, Worcester'da üretilen takım tezgahlarının %80'i Birleşik Krallık'tan Avrupa'ya ihraç edilir. Burada bugüne kadar 17.000'den fazla Mazak makine üretilmiştir ve bu rakam her gün artmaktadır.

Üretimde Mükemmellik

Otomasyon, Esneklik, Sürekli İyileştirme

Yamazaki Mazak’ın Birleşik Krallık'taki Worcester kentinde bulunan Avrupa genel merkezi fabrika otomasyonu, teknolojisi ve genel yönetim uygulamaları ile tanınmaktadır. İsveç Kraliyet Bilim ve Teknoloji Akademisi tarafından “Dünyadaki En İyi On Şirketten” biri olarak seçilerek bu dünya çapındaki şöhretin altını çizmiştir.

Tüm Mazak fabrikalarında olduğu gibi, bu tesis işleme merkezleri, tornalama merkezleri, CNC tornaları ve - tamamı insansız operasyon için tasarlanmış olan - sac levha esnek imalat sistemlerinden (FMS) oluşan çeşitli esnek üretim sistemlerini bünyesinde bulunduruyor.

Tesis mükemmel faal durumdaki 25 "Kaizen" ekibiyle kendilerini sürekli gelişmeye adamış olan son derece yetenekli çalışanlarından yararlanmaktadır.