Mazak Makinalarında Siemens Kontrol Sistemleri

Siemens kontrol sistemlerini standart olarak tercih eden ve işlemlerine tek bir çözümle devam etmek isteyen kullanıcılar için Mazak, Siemens SINUMERIK kontrol sistemini çeşitli Mazak tezgahlarına tamamen entegre etmek amacıyla Siemens ile uzun süredir yakın işbirliği içinde çalışmaktadır.

Siemens 840D sl, üstün endüstriyel standartlara sahip bir CNC kontrol sistemidir. Siemens kontrol sistemleri, şu anda Avrupa'da en fazla kullanılan cnc kontrol sistemleridir ve bazı havacılık ve otomotiv tedarik zincirlerince standart gereklilik olarak belirlenmiştir. Mazak ile özdeşleşmiş olan kaliteli üretim ile birleşince, Siemens kontrol sistemlerinin entegrasyonu, Mazak makinalarının üstün performansını daha geniş bir pazar sektörüne açmıştır. Bu durum, kullanıcıların çalışmalarına yeni bir kullanım arayüzü eklemelerine gerek kalmadan Mazak makina kullanımının yararlarını anlamalarını kolaylaştırmıştır.

Mevcut Siemens kullanıcıları hedefleyen Mazak ve Siemens işbirliği, kontrol sistemlerini çeşitli Mazak makina modellerine entegre etmeye odaklanmıştır. Bu entegrasyon standart Siemens protokolünü izler ve operatörlere Siemens kontrollü diğer makinalardan,Siemens kontrol üniteli Mazak makinalarına tamamen sorunsuz şekilde geçiş yapma olanağı tanır.

Siemens kontrol sistemleri içine kurulmuş ve özelleştirilmiş çevrim ve ekranlar, standart Siemens operasyonlarını, OEM'nin otomatik makina kinematik ayarları, takım değişimi kurtarma ve takım boyu ayarları gibi kendine has işlevselliğiyle birleştirir.

Çok sayıda 5 eksenli Mazak işleme merkezine 840D sl kontrol sistemi entegre edilmiştir. Bu merkezlere bir örnek olarak:

  • VTC-800 series
  • INTEGREX e-500H II
  • INTGREX e-670H II
  • INTEGREX e-1250/V8 II

Bazı modellere de Siemens 828D kontrol sistemi

  • VTC-530C
  • VTC-760C

entegre edilmiştir. Hem Siemens 840D sl hem de Siemens 828D, SINUMERIK Operate HMI teknolojisine sahiptir.

Tüm Avrupa'da Siemens kontrol sistemleri üzerine özel olarak eğitilmiş satış, uygulama, servis ve destek mühendisliği ekipleri bulunmaktadır. Bu ekipler, Mazak Siemens müşterilerine makina tasarımı, elektrik tasarımı, makina yapısı, makina testi, makina kalitesi, makina kurulumu, uygulama mühendisliği ve servis konularında destek sağlar.