Mazak’ın yeni teknik blogunu açıyoruz!
Blog, metal kesme makinelerinin gizemini çözmeyi amaçlayan, özellikle metal işleme ve Mazak makinelerinde yeni olan tüm makine kullanıcılarına yöneliktir. Anlaması kolay ve çok okunaklı bir şekilde çok çeşitli işleme, otomasyon ve lazer kesim konularını kapsayacaktır.
Her ay yeni bir blog yayınlamayı hedefliyoruz, bu nedenle bizi ziyaret edip en son güncellemeleri takip ettiğinizden emin olun.

 

5 Eksenli İşleme: Genel İnceleme

Mazak'ın Avrupa Ürün Grubu'nda çalışan Mark Hall, müşterilerin 5 eksenli işleme ile ilgili en çok merak ettiği bazı soruları yanıtladı.

Daha fazlasını okuyun

Bakım: Lazer tezgahı seçimindeki üçüncü faktör

Bakım faktörü Lazer bakım programları, lazer kesim tezgahı seçiminde önemli bir etkendir. Mazak'ın lazer bakım ekibinden Ian Goodwin, bakım ve denetim sürecinin önemini vurguluyor ve CO2 ile fiber lazer kesim tezgahlarının bakımı arasındaki farkları belirtiyor.

Daha fazlasını okuyun

Torna Tezgahlarının açıklaması

Torna, çeşitli takımlar vasıtasıyla metal iş parçasını kesmesi sonunda simetrik bir parça ya da bileşen oluşturmak için metal iş parçasını belirli bir dönüş ekseni etrafında döndüren ya da tornalayan bir takım tezgahıdır. Günümüz tornaları, genellikle bilgisayarlı kontrollü kontrol ünitesi (CNC) ile kontrol edilir ve bu cihazlarda tornanın işlemleri operatör tarafından programlanır.

Daha fazlasını okuyun

Lazer Kesim Tezgahı Türleri

Lazer kesim işlemlerini ve kullanıcılara sunulan seçenekleri kökten değiştiren yeni tezgah türlerinin lazer kesim tezgahı üreticileri tarafından pazara sunulmasıyla birlikte lazer kesim tezgahı pazarı son yıllarda hızlı bir şekilde büyüdü.

Daha fazlasını okuyun