Smooth Ai – Artificial Intelligence / Digital Twins / Automation

Yapay Zeka, Sayısal İkiz ve Otomasyon teknolojisinin pratik uygulamalarıyla endüstriye öncülük eden birtakım yazılım paketleriyle birleştirilmiş yeni nesil MAZATROL Smooth CNC kontrolü

SOLID MAZATROL

Solid MAZATROL, parçaları MAZATROL'de otomatik olarak programlamak için 3B CAD çizimleri ve yapay zeka (Ai)  ile güçlendirilmiş işleme  seçimlerini kullanır.

SMOOTH Ai Spindle

SMOOTH Ai Spindle, iş milindeki titreşimleri izleyerek ve titreşimi gidermek için kesme teknolojisini (ilerleme & Hız) uygun şekilde değiştirerek kesme koşullarını ideal hale getirmek için yapay zeka (Ai) teknolojisinden faydalanır. En ideal işlemlerle birlikte takım için elde edilen kesme teknoloji karakteristikleri MAZATROL ya da EIA (NC) programında saklanır.

Ai Thermal Shield

Yapay zeka (Ai)  Isıl Kalkan, makineyi sıcaklık değişikliklerine karşı otomatik olarak dengeler. Uzay zamansal modelleme ile birleştirilmiş makine öğrenmesi, ısı değişikliği olan işlemlerin kararlığını artırmak ve dolayısıyla da makinenin hassasiyetini artırmak için kullanılır.

Makinenin eksiksiz bir sayısal kopyasını ofis ortamında yaratır.

SMOOTH PROJECT MANAGER

Smooth Proje Yöneticisi programlar, fikstür ayarı, makine modelleri, takımla işleme verisi ve koordinat sistemlerini de içerecek şekilde tüm işleme verisini iletir. Sayısal ikiz üretmek için SmoothCAM Ai ile birlikte çalışmak üzere geliştirilmiştir. Veri iletimi Mazak partner çözümleri --CAD CAM yazılımı- ile birlikte de kullanılabilir. Bu işlev, kullanıcının zamandan ve emekten tasarruf etmesini sağlar ve kurulum bilgilerinin ofisten makineye iletimi sırasında veri doğruluğu garanti eder.

SMOOTH CAM Ai

MAZATROL CAM yazılımı kontrolün yapay zeka(Ai) özelliklerini tamamen destekler. Bu CAM paketi fiziksel kontrol ile senkronize olabilir ve ofisteki bilgisayarda özdeş bir programlama platformu yaratabilir. Yapay zeka(Ai) öğrenme özelliklerinin, programlarının, takım bilgileri ve ayarların, parçaların katı modellerinin, Fikstürlerin ve makinenin katı modellerinin gönderimi. 

Lider robot tedarikçileriyle birlikte geliştirilen yeni bir arayüzle birlikte Smooth Ai, robot kolları ile entegrasyon için gelişmiş otomasyon özelliklerinden faydalanabilir.

SMOOTH RCC

Smooth Robot Hücre Kontrolörü makinenin iş yükünü planlamak için gelişmiş planlayıcı özellikleri kullanır. Bu işlev, robotların takımların, ayna çenelerinin yüklenmesinin ve çıkarılmasının yanı sıra malzeme yüklemeyi yönetme kapasitesine sahiptir. Özellikle çok karışık düşük hacimli iş türleri için tasarlanmıştır.

ROBOT SETUP ASSIST

Robot kurulum yardımı, kullanıcının parametrik bir arayüzle doğrudan makine kontrolünden bir Robot programı yaratmasına olanak sağlar. Malzeme çapı, uzunluğu, kenetlenme konumu gibi temel bilgilerin sağlanmasıyla program, Robot için otomatik olarak oluştururulur ve Smooth Ai kontrol tarafından kontrol edilir.