Yapay Zeka, Dijital İkiz ve Otomasyon teknolojisinin pratik uygulamalarıyla endüstriye öncülük eden çeşitli yazılım paketleriyle birleştirilmiş yeni nesil MAZATROL Smooth CNC kontrolü.

  • Solid MAZATROL: Parçaları MAZATROL'de otomatik olarak programlamak için 3B CAD veri modellerini ve yapay zeka (Ai) ile güçlendirilmiş işleme süreçlerini kullanır.
  • SMOOTH Ai Spindle: İş milindeki titreşimleri izleyerek ve titreşimi gidermek için kesme teknolojisini (İlerleme & Hız) uygun şekilde değiştirerek kesme koşullarını uygun hale getirmek için yapay zeka (Ai) teknolojisinden faydalanır. En ideal işlemlerle birlikte takım için elde edilen kesme teknoloji karakteristikleri MAZATROL ya da EIA (NC) programında saklanır.
  • Ai Thermal shield: Makinayı sıcaklık değişikliklerine karşı otomatik olarak dengeler. Uzay zamansal modelleme ile birleştirilmiş makina öğrenmesi, ısıl genleşmeden etkilenen işlemlerin kararlığını artırmak ve dolayısıyla da makinanın hassasiyetini artırmak için kullanılır.

 

Makinanın eksiksiz bir dijital kopyasını ofis ortamında yaratır.

  • Smooth Project Manager: Programlar, fikstür ayarı, makina modelleri, takım verisi ve koordinat sistemlerini de içeren tüm işleme verilerini aktarır. Dijital ikiz üretmek için SmoothCAM Ai ile birlikte çalışmak üzere geliştirilmiştir. Veri iletimi Mazak ortak çözümleri --CAD CAM yazılımı- ile birlikte de kullanılabilir. Bu işlev, kullanıcının zamandan ve emekten tasarruf etmesini sağlar ve kurulum bilgilerinin ofisten makinaya iletimi sırasında veri hassasiyetini garanti eder.
  • SMOOTH CAM Ai: MAZATROL CAM yazılımı kontrolün yapay zeka (Ai) özelliklerini tamamen destekler. Bu CAM paketi fiziksel kontrol ile senkronize olabilir ve ofisteki bilgisayarda özdeş bir programlama platformu yaratabilir. Yapay zeka (Ai) öğrenme özelliklerinin, programlarının, takım bilgileri ve ayarların, parçaların katı modellerinin, fikstürlerin ve makinanın katı modellerinin gönderim

Lider robot tedarikçileriyle birlikte geliştirilen yeni bir arayüzle birlikte Smooth Ai kontrol, mafsallı robotlarla entegrasyon için gelişmiş otomasyon özelliklerinden faydalanabilir.

  • Smooth Robot Cell Controller (RCC): Makinanın iş yükünü planlamak için gelişmiş zaman planlayıcısı özelliklerini kullanır. Bu işlev, robotların takımların, ayna çenelerinin bağlanması ve çıkarılmasının yanı sıra malzeme yüklemeyi yönetme kapasitesine sahiptir. Özellikle çok karışık düşük hacimli iş türleri için tasarlanmıştır.
  • Robot setup assist: Robot setup assist: Kullanıcının parametrik bir arayüzle doğrudan makina kontrolünden bir Robot programı oluşturmasına olanak sağlar. Malzeme çapı, uzunluğu, sıkma konumu gibi temel bilgilerin sağlanmasıyla program Robot için otomatik olarak oluşturulur ve Smooth Ai kontrol tarafından kontrol edilir.

 

Ergonomi, bu kontrol fonksiyonunda önemli bir rol oynar. Eğimli kontrol paneli, kullanıcı boyunu baz alarak en uygun konumlanmaya olanak sağlarken geniş 19 inç ekran da hassas makina verilerinin tümünün tek bir sayfada sunulmasını sağlar.

Ek işlevler için ikinci bir opsiyonel ekran, SMOOTH Ai Spindle, SMOOTH PMC ve SMOOTH RCC üzerinden veri akışı sağlayabilir.

Sezgisel çoklu dokunmatik ekranı, hızlı ve sorunsuz programlama süreçlerine olanak sağlar. SD hafıza kartı, CNC'nin 32 GB'ye kadar veri depolamasına izin verir.