Otomasyon

Mazak 27 yıldan uzun bir üretim geçmişine sahip olduğu Esnek Üretim Sistemlerinin en büyük üreticisidir.    

PALLETECH SİSTEMİ daha kısa ürün ömürleri, minimum süreç içi envanter, tam zamanında üretim ve günümüzün üretim ortamının diğer talepleri için gereken esneklikle tasarlanmıştır.

PALLETECH MANUFACTURING CELL    

Üretim hacminize ve bütçenize göre PALLETECH Manufacturing Cell (1 seviye) ve PALLETECH High Rise System (2, 3 seviye) seçeneklerini sunuyoruz.    

Ayrıca, PALLETECH Sistemi ilk kurulumdan sonra gelecekteki artan üretim gereksinimlerine kolayca yanıt vermek için sistemin kolayca genişletilmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 

Çoklu Palet Havuzu (MPP)

Çoklu Palet Havuzu (MPP), çift ya da altı palet otomasyon sistemlerine kıyasla daha yüksek hızda palet transferi ve daha uzun süreli insansız çalışma imkanı sunar. İnsansız çalışma ve gece üretimi için özel olarak tasarlanan, EMO'da sergilenen konfigürasyonda 16 istasyonlu MPP bulunur fakat 10 paletli daha küçük bir modeli de mevcuttur. Muadili PALLETECH sistemine kıyasla %40 oranında daha küçük boyutlara sahip olan MPP, yerleşim alanı açısından son derece kullanışlıdır; ayrıca, Mazak'ın SMOOTH MPP yazılım uygulaması ile donatılmış Smooth CNC ile kontrol edilebilir. Smooth MPP, gelişmiş planlama fonksiyonlarının yanında daha hızlı üretim sonuç analizleri ve daha verimli bir sistem kullanımı sunar. Smooth MPP'ye PC ve akıllı telefonlar aracılığıyla uzaktan erişim sağlanabilir.

TA-12

Mazak Smooth CNC'ye entegre ve programlaması son derece basit olan robot hücre, küçük ve orta adetlerdeki iş parçaları için idealdir. Otomatik robot kol, iş parçalarını yükleme ve boşaltma işlemini gerçekleştirir. Gece veya hafta sonları insansız çalışma gerektiren uygulamalar için idealdir; hem makina hem de robot, kusursuz bir arayüz ve inanılmaz hızlı kurulum sunan Mazak Smooth CNC üzerinden kontrol edilebilir.

Gantry Yükleyici (GL)

Bu yükleyici, seri üretim için son kullanıcılara kısa takt süreleri sağlamayı amaçlayan ve bu amaçla yükleme ve indirme işlemleri için iki ayrı kol kullanan bir gantry robottur. Üstelik bu GL otomasyonunun genişliği sadece 1750 mm olduğundan kısıtlı alanlar için idealdir.

Gantry robotlar, uzun süreli insansız operasyonlar için otomatik olarak malzemeleri yükleyen ve iş parçalarını indiren oldukça verimli bir sistem oluşturur    

E-BOT CELL

e-BOT Cell 720 geniş bir yelpazedeki iş parçalarını işlenmesinde ayda 720 saat insansız çalışmayı mümkün kılmak üzere tasarlanmıştır. Üretim partisi boyutlarındaki değişikliklerde bile, işçilik gereksinimleri minimum seviyede kalır.

TAKIM TAŞIMA SİSTEMİ

Uzun süreli insansız operasyonların gerçekleştirebilmesi için işlemde kullanılan takımların makina magazinlerinde bulunması gerekir. TAKIM TAŞIMA SİSTEMİ sayesinde, birden fazla makina, takımları işlem planına uygun şekilde paylaşıp yönetebilir.

Laser FMS    

EXTENSIBLE MANUFACTURING CELL

İlk kurulumdan sonra uygun sistem genişletmesi için tasarlanmıştır

OPTIPLEX 3015 DDL malzeme stoklama (10 raf) + yükleyici / boşaltıcı + bitmiş ürünler için çalışma masası

COMPACT MANUFACTURING CELL 

Malzemeler ve bitmiş parçalar 10 raflı kulede  depolanabilir. Bitmiş parçalar paletle raflara boşaltıldığından, kullanılan mikro joint sayısı en aza indirilebilir. Son operasyon işlemleri için gerekli süre de azaltılabilir.

OPTIPLEX 3015 FIBER III + COMPACT MANUFACTURING CELL 

QUICK CELL

Yükleme ve boşaltma ünitelerinin her biri, tek bir tahrik sistem yerine ayrı ayrı tahrik sistemine sahiptir. Sonuç olarak, her birimin çalışma süresi geleneksel sistemlerle karşılaştırıldığında çok daha hızlıdır. Paletleri aynı konumda yükleyip boşaltarak, fabrika içi yükseklik daha verimli kullanılır.

OPTIPLEX 3015 DDL + QUICK CELL 3015 opsiyonel 6 raflı kule olarak mevcuttur.

Daha fazla Lazer Otomasyon için tıklayın