Otomasyon

Mazak, her makina türüne ve uygulamasına göre tasarlanmış çok geniş bir otomasyon çözüm ürünleri yelpazesi sunuyor. Basit robot makina yardımcılarından 5 eksenli bileşen ve fikstürleme ile amiral gemimiz Çok İşlevli PALLATECH'e kadar Türkiye'de makina kullanımı, verimlilik ve kar etme gibi konularda ciddi ölçüde fark yaratan ve iyileştirme sağlayan otomasyon çözümleri alanında lideriz.

PALLETECH Manufacturing Cell  

Üretim ihtiyaçlarınız için PALLETECH Üretim Birimi (tek seviye) ve PALLETECH High Rise Sistemlerini (2 veya 3 seviye) sunuyoruz. 

Ayrıca PALLATECH SİSTEMİ, gelecekteki artan üretim ihtiyaçlarını da etkili şekilde karşılayabilmesi için ilk kurulum sonrasında da kolay sistem genişlemesi sağlayacak şekilde tasarlandı. 

Detaylar için

Multi Pallet Pool (MPP)

Çoklu Palet Havuzu (MPP), çift veya altı palet otomasyon sistemiyle karşılaştırıldığında yüksek hızlı palet transferi ve daha uzun süreli insansız çalışma sağlar. Özellikle karanlıkta, insansız çalışma için tasarlanan EMO'daki yapılandırma, 16 istasyonlu MPP'ye sahiptir, ancak daha küçük 10 paletli modeli de mevcuttur. Muadili PALLETECH sistemine kıyasla %40 oranında daha küçük boyutlara sahip olan MPP, kaplama alanı açısından son derece kullanışlıdır. Ayrıca, Mazak'ın SMOOTH MPP yazılım uygulaması ile donatılmış Smooth CNC ile kontrol edilebilir. Smooth MPP, gelişmiş planlama fonksiyonlarının yanında daha hızlı üretim sonuç analizleri ve daha verimli bir sistem kullanımı sunar. Smooth MPP'ye PC ve akıllı telefonlar aracılığıyla uzaktan erişim sağlanabilir. 

Detaylar için

Auto Work Changer (AWC)

VARIAXIS i-300 AWC (Oto İş Değiştirici) görünüm ve çalışma konusunda diğer 5 eksenli otomasyon çözümlerinin sunduğu her şeyi sunuyor. Parça başına daha düşük maliyet, daha hızlı yatırım karlılığı ve gelişmiş karlılık sağlamak üzere tasarlandı.

Yüksek ürün karışımı ve küçük partilerde karmaşık parçaların işlenmesiyle birlikte oluşan zorlukları aşmak için daha fazla esneklik isteyen üreticiler için ideal çözüm AWC. AWC ile birlikte kullanıldığında VARIAXIS'in zaten olağanüstü olan üretkenliği, kesintisiz işleme ve daha kısa kesme süresi sağlamak için 32 iş istasyonu ile sağlanan hızlı ürün değişimleri sayesinde en üst seviyeye çıkar.

AWC, MAZATROL SmoothX'e dahil edilen ve CNC'den tam programlama ve yönetim sağlayan Smooth AWC yazılımıyla birlikte gönderilir.

Detaylar için

MA Serisi

Yeni MA, bütçe dostu ve "tak çalıştır" olarak tasarlanmış, yüksek karışımlı, düşük hacimli 5 eksenli çalışma için ideal bir çözümdür ve Mazak SmoothX CNC ile kolayca kurulabilir ve programlanabilir.  Çalışma robotu içinse ne kurulum ne de programlama aşamasında özel bir uzmanlık veya bilgi gerekmez. Çalışma sırasında MA iş parçaları arasında beş dakikalık bir değişimle üretimde anlık bir iyileşme sağlayabilir. Hücreler aynı zamanda gece veya hafta sonu da operatör olmadan ve ışıklar kapalı çalışmayla makinanın çalışma süresini uzatma potansiyeli de sağlar.

Detaylar için

TA Serisi

Mazak Smooth CNC'ye entegre ve programlaması son derece basit olan robot hücre, küçük ve orta boyuttaki alanlar için idealdir. Otomatik robot kol, iş parçalarını yükleme ve indirme işlemlerini gerçekleştirir. Gece veya hafta sonları ışıklar kapalı üretim ve insansız çalışma gerektiren uygulamalar için idealdir. Hem makina takımı hem de robot, kusursuz bir arayüz ve inanılmaz hızlı kurulum sunan Mazak Smooth CNC üzerinden kontrol edilebilir.

Detaylar için

Lazer Otomasyonu    

Lazer İşleme makinanız için otomasyon çözümlerini keşfedin

Detaylar için

Gantry Loader (GL)

Gantry yükleyiciler, yüksek hacimli üretim için hızlı yükleme ve boşaltma sağlar. Çeşitli yükleme ve robotik kollarla ayna ve mili yönetirken, bir yandan da daha yüksek esneklik, çok yönlülük ve verim sağlar. Anahtar teslim sistemi sayesinde verimde anında artış sağlayan Gantry yükleyici sistemlerini kurmak da kullanmak da son derece kolay.

Detaylar için

AUTO FLEX CELL

Üretim değişkenlerinde yapılan sık değişimlerin verimlilik ve karlılığa çok ciddi etkileri bulunabilir. AUTO FLEX CELL, yüksek esneklik gerektiren üretim ortamları için INTEGREX i-serisiyle birlikte kullanılmak üzere geliştirilmiş benzersiz bir otomasyon çözümüdür.

Takım, ayna çenesi veya iş parçalarının sık sık değiştirilmesi gereken işlerin karlılığının artırılması için tasarlanmış hücre, ürün dönüş süresini kısaltarak ve böylece parça başına daha düşük maliyet ve artan karlılık sağlayarak işleme sürelerini azami seviyeye çıkarır.

Hücrede birbiri ile değiştirilebilir beş araba bulunur ve bunlarda robotun hızlıca değiştirebileceği ek robot kolları, ayna çeneleri ve iş parçaları bulunur. AUTO FLEX CELL, Mazak'ın SmoothAi CNC'si ile programlanır ve kontrol edilir.

Ek Otomasyon Sistemleri

Çubuk Sürücü, (Tool Transport System) TAKIM TAŞIMA SİSTEMİ, e-bot hücresi ve Cobot da dahil olmak üzere üretim ihtiyaçlarınızı karşılaması için ek otomasyon sistemleri sunuyoruz.

Detaylar için