Mazak'ın İzlediği Yol

Yüksek Kaliteli - Gelişmiş - Uluslararası

Etrafımızdaki neredeyse her ürünün üretilmesiyle ilişkili oldukları ve “dünya genelindeki üretimin” temelini desteklemekte çok önemli oldukları için takım tezgahları “Ana Makine” olarak adlandırılır. Bir takım tezgahı üreticisi olarak misyonumuz kısa süre içinde yüksek hassasiyetli iş üretebilen takım tezgahları geliştirerek ve sağlayarak insanların yaşamlarını zenginleştirmek ve topluma katkıda bulunmaktır.

Mazak'ın kurumsal felsefesinin üç temel unsuru vardır: “Yüksek Kaliteli”, “Gelişmiş” ve “Uluslararası” ve bu değerler üreticilerin gereksinimlerini karşılayan takım tezgahlarının sunulmasıyla “dünya genelindeki üretimin” gelişimine destek oluşturmuşlardır. Çabalarımızı üretkenlikte çığır açan iyileşmeler sağlayan ürünler geliştirmeye odaklıyoruz. Küresel seviyede mükemmel eksiksiz çözümler ve hızlı destek sunmak üzere dünya çapında 83'in üzerinde teknoloji merkezi ve teknik merkez kurduk.

Bir Japon takım tezgahı üreticisi olarak yabancı üretime ilk başlayanlar arasındayız. ABD'de Mazak Corporation'ın kurulmasından sonra, üretim üslerimizi Birleşik Krallık, Singapur ve Çin'i de kapsayacak şekilde dünya çapında genişlettik, aynı zamanda Japonya'daki üretim faaliyetlerimizi de genişlettik. Küresel bir üretim sistemi kuran tek takım tezgahı üreticisiyiz. Bu yerel tesislerle, yüksek kaliteli hizmet sunmamız ve dünyanın her yerinde müşterilerle karşılıklı güvene dayanan güçlü ilişkiler kurmamız mümkün oldu.

Dünyanın en büyük takım tezgahı üreticisi olarak yeni mücadelelere girmeyi sürdüreceğiz. Üretim aracılığıyla insanların yaşamının zenginliğine “her zaman, her yerde” katkıda bulunabilmekten onur duyuyoruz.

Yamazaki Mazak Corporation Chairman
Tomohisa Yamazaki

Kurumsal Profil

Yamazaki Mazak Corporation

Yamazaki Mazak Corporation 1919'da Japonya'daki Nagoya kentinde kurulmuştur. Günümüzde dünya çapında 8300'ün üzerinde çalışanı vardır.

Yamazaki Mazak’ın Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Singapur ve Çin’deki üretim faaliyetlerinin yanı sıra 5’i Japonya'da 10 adet fabrikası vardır. Ürünleri arasında tornalama merkezleri, CNC tornaları, dikey ve yatay işleme merkezleri, CNC lazer kesme tezgahları, esnek imalat sistemleri (FMS), CAD / CAM ürünleri ve fabrika yönetim yazılımı bulunur.

83 adet teknoloji merkezi ve teknik yardım merkezinden oluşan dünya çapında bir ağ yerel bazda kapsamlı bir müşteri desteği sağlamaktadır. Birleşik Krallık'taki Avrupa üretim tesisi de 900'den fazla çalışanı ve 15 adet teknoloji merkezi ve teknik yardım merkeziyle aynı zamanda Avrupa Grubu'nun Genel Merkezidir.

Yamazaki Mazak Avrupa'daki stratejik konumlarda dört yeni teknoloji merkezi inşa etmektedir, böylece müşterilerin Mazak'ın sunduğu en yeni teknolojileri ve yenilikleri görmek için daha fazla olanakları olacaktır.