Kullanım Koşulları

BİZ KİMİZ

 www.mazak.com.tr isimli bu site (“Website”), Yamazaki Mazak UK Ltd tarafından işletilmektedir.  İdare merkezi Badgeworth Drive, Worcester, WR4 9NF adresinde bulunan şirket kayıt numarası 01508951 ile İngiltere ve Galler’de kayıtlı bir limited şirketiz.

WEBSİTEMİZE GİREREK BU KOŞULLARI KABUL EDİYORSUNUZ

Websitesini kullanmanız aşağıdaki kullanım koşullarına ve yürürlükteki tüm yasalara tabidir. Websitesini kullanarak, kısıtlama veya niteliğe gerek olmadan bu kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz. Bu koşulları kabul etmezseniz Websitemizi kullanmamalısınız.  

SİTEMİZ BK’DEKİ SADECE TİCARİ KULLANICILAR İÇİNDİR

Websitemiz Birleşik Krallık’ta ikamet eden insanlara yöneliktir ve sadece ticari amaçlarla kullanılmalıdır. Websitemizi tüketicilerin kullanması planlanmamıştır. Websitemizde veya onun yolu ile mevcut olan muhtevanın diğer lokasyonlarda kullanıma uygun olduğunu veya orada bulunduğunu ifade etmiyoruz.  

WEBSİTEMİZDE MALZEMEYİ NASIL KULLANABİLİRSİNİZ

Websitemizdeki ve onun üzerinde yayınlanan malzemedeki tüm fikri mülkiyet haklarının sahibi veya lisans alan tarafı biziz. Bu işler telif hakları ve dünya çevresindeki anlaşmalarla korunmaktadır. Tüm bu haklar mahfuzdur.  
Kişisel kullanımınız için sitemizden bir sayfa(lar)ın özetlerini indirebsilirsiniz ve Websitemizde yayınlanan muhtevaya kuruluşunuz içerisindeki başkalarının dikkatini çekebilirsiniz.
Bir şekilde bastırdığınız veya indirdiğiniz bir malzemenin suretini değiştirmemelisiniz ve beraberindeki metinden ayrı bir şekilde resimleri, fotoğrafları, video veya duysal sonuçları veya grafikleri kullanmamalısınız.  
Websitemizin muhtevasının yazarları (ve tanımlanan katkı sağlayanları) olarak statümüz daima ikrar edilmelidir.
Tarafımızdan veya lisans veren memurlarımızdan bir lisans almadan ticari amaçlarla Websitemiz üzerindeki muhtevanın bir kısmını kullanmamalısınız.
Aksi belirtilmedikçe, Websitesinde gösterilen ticari markalar, logolar ve hizmet işaretleri (topluca “Ticari markalar”) Yamazaki Mazak UK Ltd veya onun tali şirketlerinin mülkiyetine aittir. Bu sitede bulunan hiç bir şey bizim, bizim tali şirketlerimizin veya Websitede gösterilen Ticari markalara sahip olabilecek üçüncü tarafın yazılı iznini almadan Websitesinde gösterilen bir Ticari markayı kullanma lisansını veya bir lisansı vermekte olduğu anlamına gelmeyecektir. Websitesinde veya Websitesinin diğer muhtevasında gösterilen Ticari markaların suistimal edilmesi , bu kullanım koşullarında belirtilenler hariç, tamamen yasaklanmıştır.  

VİRÜSLERDEN SORUMLU DEĞİLİZ VE SİZ BUNLARA İZİN VERMEMELİSİNİZ

Websitemizin hatalar veya viruslerden emin olduğunu veya bunların olmadığını garanti etmiyoruz.
Websitemize erişmeye yönelik bilgi teknolojilerinizi, bilgisayar programlarınızı ve platformunuzu yapılandırmaktan siz sorumlusunuz. Kendinize ait virus koruma yazılımınızı kullanmalısınız.  
Kötü niyetli veya teknolojik olarak zararlı virüsler, truvalar, solucanlar, yazılım bombaları veya diğer malzemeyi içeri bilerek sokarak Websitemizi suistimal etmemelisiniz. Websitemize, üzerinde Websitemizin hafızaya alındığı server veya Websitemize irtibatlanan bir server, bilgisayar veya veritabanına izinsiz erişim sağlamak için girişimde bulunmamalısınız. Hizmet engelleme saldırısı veya dağıtımlı bir hizmet engelleme saldırısı yolu ile Websitemizi taciz etmemelisiniz. Bu hükmü ihlal ederek, Bilgisayar Suistimali Yasası 1990 altındaki bir cezai suçu işlersinizyeceksiniz. Bu tür bir ihlali ceza infaz yetkililerine bildireceğiz ve kendilerine kimliğinizi ifşa ederek onlarla işbirliği yapacağız. Böyle bir ihlalin olması durumunda, Websitemizi kullanma hakkınız hemen sona erecektir.  

WEBSİTEMİZE LİNKLE BAĞLANMA

Açık yazılı iznimiz olmadan, bu Websitesinden bir muhtevayı veya onun değiştirilen versiyonlarından birini tekrar gönderme yapamazsınız.  
Adil ve yasal olan şekilde yaparsanız ve şöhretimize zarar vermezseniz veya onun avantajından yararlanmazsanız ana sayfamıza link ile bağlanabilirsiniz. Ancak, bir ortaklık şeklini, birinin yer almadığı yerde bizim adımıza onay verme veya ciro etmeyi teklif etmek için bu şekilde bir link tesis etmemelisiniz.
Size ait olmayan bir sitede Websitemize yönelik bir bağlantı tesis etmemelisiniz.
Websitemiz bir başka sitede çevrelenmemeli ve hatta ana sayfamızdan başka Websitemizin bir kısmına yönelik bir link te oluşturamazsınız.
Bildiride bulunmadan linkle bağlanma iznini geri çekme hakkını mahfuz tutuyoruz.
Yukarıda belirtilenin dışında Websitemize linkle bağlanmayı veya oradaki muhtevayı kullanmayı isterseniz, lütfen websupport@mazak.co.uk ile irtibata geçiniz.

LİNK BAĞLANTISI YAPTIĞIMIZ WEBSİTELERİNDEN SORUMLU DEĞİLİZ

Bu Websitesinde diğer sitelere ait linkler ve üçüncü taraflarca verilen kaynaklar bulunabilir . Bu linkler sadece kolaylık olması için bilgi amaçlı olarak size verilmektedir. Bu linkle bağlanan siteler kontrolümüz altındadır ve link bağlantılı bir sitenin muhtevasından veya linkle bağlantılı sitede bulunan bir linkten sorumlu değiliz.  Bir linkin dahil edilmesi o sitenin tarafımızca onaylandığını ima etmemektedir.  

YÜKLEDİĞİNİZ MALZEMEYİ KULLANMAK İÇİN BİZE VERDİĞİNİZ HAKLAR

Sorular, yorumlar veya öneriler veya benzeri şekilde websitesine ilettiğiniz bir bilgi (Gizlilik Beyanatı altında hitap edilen kişisel bilgiler hariç) gizli olmayanlardır ve bu şekilde işlem görecektir. Bu bilgiler ile ilgili olarak herhangi bir neviden bir yükümlülük altında olmayacağız ve kısıtlama olmadan bilgileri çoğaltmakta, kullanmakta, ifşa etmekte ve başkalarına dağıtmakta serbest olacağız.  Bu bilgiler ile bağlantılı olarak geliştirme, imal etme ve pazarlama ürünleri dahil ancak onlarla kısıtlı olmayarak  herhangi bir amaçla bu bilgilerde bulunan bir fikir, konsept, know-how veya tekniği kullanmakta serbest olacağız.

BU SİTEDEKİ BİLGİLERE GÜVENMEYİN

Bu Websitesi esas olarak bayilerimiz, ticari müşteriler ve ciddi ticari müşterilerin yararlanması ve kullanması için oluşturulmuştur.  Bahsedilen tüm ürünler veya hizmetler mevcut olmayabilir ve bir anda bu Websitesinde açıklanan ürünler ve hizmetleri değiştirebiliriz. Sitemizdeki bilgileri güncellemek için makul çaba harcamamıza rağmen, sitemizin muhtevasının doğru, eksiksiz veya güncel olduğu konusunda açık veya dolaylı bir beyanda bulunmuyor, teminat veya garanti vermiyoruz. Bu Websitesinde bulunan ürünle ilgili bilgilere güvenmeden önce yerel Yamazaki Mazak UK Ltd temsilcinize sorunuz.
Bu Websitesindeki bilgiler sadece “OLDUĞU GİBİ” esasıyla AÇIK VEYA DOLAYLI, SATILABİLİRLİK, BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEMEYE YÖNELİK DOLAYLI TEMİNATLAR DAHİL ANCAK ONLARLA KISITLI OLMAYARAK BİR NEVİDEN GARANTİ OLMADAN genel bilgi amacıyla verilmektedirler..Güvenmeniz gereken bilgiyi vermek planlanmamaktadır. Sitemizdeki muhteva esasıyla bir işlem yapmadan veya ondan kaçınmadan önce profesyonel veya uzman önerisi almalısınız. Ne biz ne de temsilcilerimiz bu Websitesinde yer alan hatalar veya atlamalardan sorumlu olmayacaktır.  

MARUZ KALDIĞINIZ ZARAR VEYA HASARDAKİ SORUMLULUĞUMUZ

Yapılması yasa dışı olacağı yerde size yönelik yükümlülüğümüzü bir şekilde hariç tutmuyor veya sınırlamıyoruz. Bunun içerisinde ihmalimizin veya çalışanlarımız, temsilcilerinin veya taşeronlarımızın ihmalinin veya hile veya hileli mana vermeden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma yükümlülüğü bulunmaktadır.
Farklı kısıtlamalar veya yükümlülük istisnaları, zaman zaman yürürlükte olan o anda geçerli tedarik şartları ve koşullarımızda belirtilecek, tarafınıza ürünlerin tedariğinin bir sonucu olarak ortaya çıkan yükümlülüğe uygulanacaktır.  
Websitemize veya onun bir muhtevasına uygulanacak tüm dolaylı koşullar, teminatlar, beyanlar veya diğer koşulları hariç tutuyoruz.
Aşağıdakiler ile ilgili olarak ve onların altında ortaya çıkan, tahmin edilebilir olsa bile, ister sözleşmesel, haksız (ihmal dahil), yasal görev ihlali ile olsun isterse başka şekilde olsun bir zarar veya hasardan dolayı size karşı yükümlü olmayacağız:

  • Websitemizin kullanılması veya kullanılamaması; veya
  • Websitemizde gösterilen bir muhtevının kullanılması veya ona güvenilmesi.

Özellikle aşağıdakiler konusunda yükümlü olmayacağız:

  • Kar, satış, ticaret veya gelir zararı;
  • Işin kesilmesi;
  • Beklenen tasarruftan zarar;
  • Ticari imkan, şerefiye veya nam kaybı; veya
  • Dolaylı veya arızi zarar veya hasar.

WEBSITEMIZI DURDURABILIR VEYA GERI ÇEKEBILIRIZ

Websitemiz ücretsiz olarak verilmektedir.
Websitemizin veya onun bir muhtevasının her zaman mevcut olacağını veya kesilmeyeceğinin garantisini vermiyoruz. Ticari veya faaliyet nedenleri ile Websitemizin tamamı veya bir kısmının mevcudiyetini alıkoyabilir veya geri çekebilir veya sınırlandırabiliriz.
İnternet bağlantınız yolu ile Websitemize giren tüm kişilerin bu kullanım koşulları ve diğer yürürlükteki şart ve koşullardan haberdar olmasını ve bunların onlara uymasını sağlamaktan da sorumlusunuz.

BU KULLANIM KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİRİZ

Bu gönderiyi güncelleyerek her hangi bir zamanda bu kullanım koşullarını revize edebiliriz. O anda yürürlükte olan koşulları anlamanızı temin etmek için Websitemizi ziyaret ettiğiniz her zaman bu sayfaya girmelisiniz.

WEBSİTEMİZDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİRİZ

Ürünlerimize, kullanıcı ihtiyaçlarına ve ticari önceliklerimizdeki değişiklikleri zaman zaman yansıtmak için Websitemizi güncelleyebilir ve değiştirebiliriz.

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ AYNI ZAMANDA WEBSİTE KULLANIMINIZA DA UYGULANABİLİR

Bu kullanım koşulları, Websitemizi kullanımınıza da uygulanan  Gizlilik Politikamızdan, bahsetmektedir. Bu Gizlilik Politikası sizden topladığımız ve bize verdiğiniz kişisel verileri kendisine göre işlediğimiz koşulları ortaya koymaktadır. Websitemizi kullanarak, bu işleme razı oluyorsunuz ve verdiğiniz tüm verilerin doğru olduğunu temin ediyorsunuz.

ANLAŞMAZLIKTA HANGİ ÜLKENİN YASALARI UYGULANIR?

Bu kullanım koşullarına, onun mevzu bahsi ve şekline (ve sözleşme dışı anlaşmazlıklar veya talepler) İngiltere hukuğuna göre hükmedilecektir. İngiltere ve Galler mahkemelerinin tek yargılama yetkisine her iki taraf ta kabul etmektedir.
Bizimle temasa geçmek için websupport@mazak.co.uk adresine eposta gönderiniz
Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.