Avrupa Genel Merkezi, Üretim Tesisi ve Avrupa Teknoloji Merkezi

Worcester, Birleşik Krallık

Bizi pazar lideri yapan şeylerden birinin faaliyetimizin benzersizliği olduğuna inanıyoruz.

Avrupa'daki Üretim Tesisimiz sadece bir takım tezgahı montaj fabrikası değildir. Eksiksiz bir faaliyet sürdürmekle övünüyoruz. Kendi dökümlerimizi işliyor, kendi iş millerimizi, kendi taretlerimizi, kendi takım magazinlerimizi ve kendi sac kapaklarımızı üretiyoruz.

1987'de açılışından bu yana fabrika için yeni makineler ve ekipmana sürekli olarak yatırım yaptığımız için Avrupa'da üretime kendimizi adamış durumdayız.


Geçmiş


1987 – Worcester fabrikasını açılması

Mazak'ın Birleşik Krallık'taki fabrikası 16.000 m2 bir alan, 62 çalışanı ve Quick Turn serisi tornalar ve VCQ serisi dikey işleme merkezlerinin üretildiği ayda 30 adetlik ilk üretim miktarı ile Worcester'da açıldı.

1996 – Fabrikanın genişlemesi

21. yüzyıl için genişleme. 1996 yılında uzun bir ömrü ve iyi bir serveti simgeleyen Japon Telli Turnası Mazak Avrupa’nın amblemi olarak kabul edildi. Fabrika 10 milyon sterlinlik ek bir yatırım ile üretim miktarında %50 oranında bir artış sağlayarak, 9.000 m2 yüzölçüme genişletildi.

2001 – Siber Fabrika

Siber Fabrika. 2001 yılında Avrupa fabrikasının üretim tesislerine 10 milyon sterlinlik yeni bir yatırım yapıldı ve Siber fabrika oluşturuldu.

2007 – Birleşik Krallık'taki fabrikada üretim artışı

Avrupa'daki üretimi desteklemek için daha fazla genişleme: 2006–2007 arasında fabrikayı toplam 29,000m² zemin alanına genişletmek ve yeni makineler kurmak için 15m Euro'luk ek bir yatırım yapıldı. Fabrika üretim miktarı aylık 150 takım tezgahının üzerine çıktı.

2009 – Yeni Avrupa Teknoloji Merkezi, Üretim Teknolojisinin Vitrini

Birleşik Krallık ve Avrupa'daki üreticilerin daha yüksek üretkenlik ve karlılık elde etmelerine yardımcı olan Avrupa Teknoloji Merkezi çarpıcı cam ön yüzü ve çevre dostu mimari tasarımıyla 2.500 m2 alanı kaplayan  simgesel bir binadır.

2012 – Mazak Bilim Müzesi'ndeki "Make it in Great Britain" (Büyük Britanya'da Üretin) sergisinde

Yamazaki Mazak Olimpiyat ve Engelli Olimpiyat Oyunları boyunca süren "Make it in Great Britain" (Büyük Britanya'da Üretin) sergisinde İngiliz üretimini temsil etmek için seçilmiştir. Temsil edilen tek takım tezgahı üreticisi olan Mazak, takım tezgahının modern üretimdeki rolünü gösteren bir QUICK TURN tezgahını sergilemiştir.

2013 – Majesteleri Galler Prensi Yamazaki Mazak'ı ziyaret etti

6 Haziran'da, Majesteleri Yamazaki Mazak’ın Worcester'daki Avrupa genel merkezini ilk kez ziyaret etti, ziyaretin genel amacı Mazak’ın üretim yaklaşımı ve şirketin genç mühendisler yetiştirmeye adanmışlığı hakkında daha fazla bilgi almaktı.