Mazak, EuroBLECH'e beş lazer ve iki otomasyon çözümüyle katılıyor

Yamazaki Mazak, EuroBLECH 2018'e son teknoloji ürünü beş lazer kesme makinası ve iki otomasyon çözümüyle katılıyor.

OPTIPLEX 3015 6kW DDL (Direkt Diyot Lazer), bu üstün özellikli makina, lazer kullanıcılarına kesme performansında kademe atlatacak bir değişim sunan yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli yeni modeldir

OPTIPLEX 3015, orta ve kalın sac metalleri kesmek için ideal olan güçlü 6kW DDL rezonatör ile donatılmıştır. Sınıfındaki diğer ürünlerden fark yaratan bu rezanatör, paslanmaz çeliğin ve alüminyumun hızlı kesilmesini sağlar ve 6kW Fiber eş değerinden %15 daha hızlıdır. Bu son derece verimli makina, OPTIPLEX 4020 serisinin bir parçası olarak da mevcuttur. 

En önemlisi, yeni DDL makinası, Akıllı İzleme Fonksiyonları (IMF) ve Akıllı Ayar fonksiyonları (ISF) ile birlikte Işın Çapı Kontrolünün kullanımı sayesinde ince ve kalın malzeme için stabil kesim sağlar ve bunların hepsi 4kW makinalara kıyasla yüzde 15'e kadar eşsiz bir üretkenlik sunar.

Buna ek olarak, DDL, düzgün bir kesim kenarı sağlamak için özellikle kalın siyah çeliklerde geniş aralık kesme spotundan faydalanır ve en üst seviyede kesme kalitesi sağlar.. DDL, çok kontrollü lazer kesme kafası ve yeni MAZATROL PreviewG ile donatılmıştır.

Ayrıca, firmanın oldukça popüler boru ve profil kesme makinalarının Doğrudan Diyot Lazer versiyonu olan yeni FG-220 DDL 4kW de fuarda yerini alacak. Yeni makina, hem ince hem orta kalınlıkta malzeme üzerindeki kesme hızlarını CO2 lazerlerine kıyasla yüzde 20'ye varan oranda artırmak için yüksek hızda  delme yaklaşım özelliğinden yararlanarak maksimum verimlilik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Yeni FG-220 DDL, bakır ve pirinç gibi yüksek oranda yansıtıcı malzemeleri kesebilir ve H, I ve L ışınları ile birlikte yuvarlak, kare ve dikdörtgen borular dahil olmak üzere uzun bir yapıya sahip olan malzemeleri kesmek için de idealdir.

FG-220 DDL, Hızlı Program Yeniden Başlatma ve daha verimli rezonatör ile daha düşük işletme maliyeti, daha düşük soğutucu ünite enerji tüketimi ve lazer gazı gerektirmemesi gibi özellikler ile maksimum çalışma kolaylığı için tasarlanmıştır. Lazer makinası Mazak FX CNC ile donatılmıştır..

Ayrıca standda OPTIPLEX FIBER III lazerlerinin 10kW ve 8kW sürümleri bulunacak. Özellikle, 8kW sürümü Mazak lazer portföyündeki makinaları daha da ön plana çıkarmak için geliştirilmiş bir Mazak Smart Cell otomasyon sistemi ile donatılmıştır. 

Smart Cell sistemi, daha iyi erişim ve kullanım kolaylığı için ergonomik bir tasarıma sahip küçük bir kullanım alanına ve kompakt bir yerleşime sahiptir. Çevrimdışı olarak programlanabilen otomasyon hücresi, çalışma sırasında, üretim durumu ve çalışmaya yönelik detaylı bir rapor, otomatik parça ayırma algılama özelliği ve ayrıca, ağırlık hesaplaması ve hız optimizasyonu için dinamik kinetikler sunar.

En önemlisi, Smart Cell, lazer kullanıcıları için bir Endüstri 4.0 hazır çözümü sunar ve robot çözümleri için geliştirilmiş bir seçenek ile birlikte daha çok yeniliğe sahip olmak için açık bir arayüze sahiptir.

Standda son olarak, Fasani CST otomasyon sistemi ile donatılmış 6 kW OPTIPLEX NEXUS 3015 FIBER yer alacak.

3015 FIBER, paslanmaz çelik ve alüminyum kesiminde daha yüksek üretkenlik sağlamak için donatılmıştır ve ayrıca daha kalın siyah çelik nitrojen kesme kapasitesine sahiptir. Makina, ışın çapı kontrolü ile inceden kalına sabit ışın kesimi dahil olmak üzere, üretkenliği ve kesme kalitesini artıran bir dizi izleme ve kontrol işleviyle donatılmıştır; Akıllı İzleme Fonksiyonu ile optimize edilmiş kesim özelliği ve Akıllı Kurulum fonksiyonları ile azaltılmış ayar süreleri bunlardan birkaçıdır.

Makina, lazer tezgahının üzerine monte edilmiş tek bir kule ile ham maddenin yüklenmesi ve işlenmiş iş parçaların boşaltılması için maksimum 13 ayrı raftan oluşan bir CST otomasyon sistemi ile donatılmıştır. Otomasyon sistemi, rafa maksimum yük kapasitesi 3.000 kg olan iş parçalarını yüklemek ve bunları boşaltmak için bir vakum sistemi kullanır.

Yamazaki Mazak Avrupa Lazer Ticaret Yöneticisi Gaetano Lo Guzzo şunları söyledi: "EuroBLECH, Avrupa'nın en önde gelen lazer ticaret fuarı ve Hannover Messe'de yeni makina ve ekipmanlarımızdan oluşan sıra dışı bir ürün yelpazesi sunmaktan gurur duyuyoruz. Lazer kesim teknolojisini otomasyon çözümleri ile birleştirerek, üretkenliği bir sonraki seviyeye yükseltebilecek entegre kesme ve makina kullanım özelliği ve güçlü 6kW rezonatörü ile OPTIPLEX DDL, bu seneki temamız için üstün bir örnek teşkil ediyor: hız ve özellikle yeni teknoloji.

Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://www.mazak.com.tr/euroblech/​